Web Tasarım Hizmet Sözleşmesi

Madde 1 - TARAFLAR

Bir tarafta Küçükbakkalköy, Selvili Sok. No:4\48, 34750 Ataşehir/İstanbul Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ.  ile diğer taraftan 
.................................. (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 - KONU

İşbu sözleşme MÜŞTERİ'nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. tarafından hazırlanması ve yayımlanması hizmetini kapsamaktadır.

Madde 3 - MÜŞTERİ'NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dökümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ'nin gerekli dökümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. sorumlu tutulamaz. 
3.2 Veritabanlı (PHP) sistemlerde yazı ve resim girişleri müşteri tarafından yapılacaktır.
3.3 MÜŞTERİ, Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ.'ne ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını, sitenin alt kısmında "Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ." ibaresinin yer alacağını kabul ve beyan eder. 
3.4 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ.'nin hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.
3.5 MÜŞTERİ, web site şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Şifrelerin teslim edilmesinden itibaren tüm sistem bağlantıları sonlanacak olup, bu şifrelerin üçünü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ'ye teslim edilmiş bilgilerden sonra hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan Zeyna Bilişim Web Tasarım Hizmetleri sorumlu tutulamaz. 
3.6 MÜŞTERİ; tasarım onayı verilen ve kodlaması yapılan sitenin tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, sözleşme tutarının %25'i kadar fark ödeyeceğini kabul eder. 
3.7 MÜŞTERİ; site açık yayıma geçtikten sonra, güncellemeleri kendisi yapmakla yükümlüdür. Destek hizmeti sözleşmesi yapılmış ise yeni içerik güncellemelerinde Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. destek vermektedir.

Madde 4 - Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ., MÜŞTERİ'nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. 
4.2 Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ., MÜŞTERİ'ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları en az süre içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Fakat veritabanı kodlarındaki düzeltmeler en az süre ile birlikte 7 gün içinde yapılacaktır. Hatalardan kaynaklı düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.
4.3 Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ., MÜŞTERİ tarafından sonradan talep edilen ek hizmetler (tasarım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder. 
4.4 Web sitesinin taslak yayımı ........ iş günü içinde yapılacaktır.

4.5 Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ., MÜŞTERİNİN (ödeme bakiyesi yoksa) talebi durumunda bütün yazılım ve dosyaları teslim edecektir.

Madde 5- ÖDEME KOŞULLARI ve BİÇİMİ

5.1 Hizmet bedeli'nin 1/3 si iş başlangıcında MÜŞTERİ tarafından Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ.'ne ödenecektir. Peşinatı yatırılmamış sözleşmeler geçersizdir.
5.2 Tasarım ve uygulama sürecinde site test alanında kurulacaktır. Sitenin herkesin görebileceği, açık yayına geçmesi için MÜŞTERİ kalan 2/3'lük ödemeyi yapacaktır.
5.3 Ödemelerin yapılmaması durumunda, Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.

Madde 6 - HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

6.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, sözleşme çerçevesinde belirlenen hizmetlerin devamı için, gerekli ücret sonraki yıllarda Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. tarafından MÜŞTERİ'ye bilgilendirilecektir. 
6.2 Web Tasarım Hizmet bedeli .............  olarak belirlenmiştir.
6.3 Sözleşmenin konu yapıldığı alan adı ................................'dir.

Madde 7 - RESMİ İLETİŞİM YÖNTEMİ

7.1 Yapılan işle ilgili iletişim taraflara ait aşağıdaki mail adreslerinden yapılacaktır.

MÜŞTERİ: .......................................................

Mefe Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri LTD.ŞTİ. : info@mefeteknoloji.com

 

Sözleşmeyi İndir

Web Tasarım hizmet sözleşmesini PDF dosyası olarak indirebilirsiniz.

Sözleşmeyi İndir

Web Tasarım hizmet sözleşmesini Word dosyası olarak indirebilirsiniz.